niedziela, 14 kwiecień 2024, Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Wspólne świętowanie Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w Klubie Seniora „Janowiacy”

Przyjaźń to szlachetne uczucie,

Ale często zdobywamy je w trudzie.

Gdy je zdobędziesz pielęgnuj z ochotą,

Bo dobry przyjaciel cenniejszy niż złoto.

W dniu 9 marca 2016 roku, między Dniem Kobiet a Dniem Mężczyzn, świętowaliśmy wspólnie ten dzień. W Janowskim Ośrodku Kultury przy odświętnie nakrytych stolikach, przy dobrej kawie i smacznych ciastkach, seniorzy mile spędzili czas. Mężczyźni pięknie zaśpiewali piosenki o kobietach i dla kobiet.

Były kwiaty i słodycze dla wszystkich. Po odśpiewaniu tradycyjnego „ sto lat” był toast lampką dobrego wina. Takie spotkania, w dobrym towarzystwie, utrwalają zdobyte przyjaźnie, pozwalają zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Każdy sposób spędzania wolnego czasu jest dobry, jeżeli robimy to z przyjemnością i daje nam to satysfakcję.

H.J.Łukasz