środa, 10 kwiecień 2024, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

Pogoda w Janowie

Zoom Natury - Dni Janowa z Radiem Lublin

Zoom Natury - Dni Janowa z Radiem Lublin to medialne wydarzenie na stale goszczące w repertuarze imprez organizowanych przez Urząd Miejski w Janowie Lubelskim i Janowski Ośrodek Kultury. Tegoroczna impreza miała charakter bardzo spontaniczny i żywiołowy.

Już od godziny 13-tej na scenie pojawiły się dzieci z janowskich przedszkoli prezentujące wspaniale przygotowane stroje, układy taneczne i wokalne. W trakcie przerw między występami przeprowadzano konkursy związane z akcją informacyjno - edukacyjną Komisji Europejskiej w Polsce - "EuroQuiz 2012". Jak zwykle duże zainteresowanie zgromadzonej publiczności wzbudziły Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Pierogów Ruskich. Zwycięzcą został, podobnie jak w roku ubiegłym Lucjan Zarębski (zjedzonych 67 pierogów w 15 minut!).

Przyznano również, wzorem lat ubiegłych, Antki Roku 2011 – wśród wyróżnionych znaleźli się, w kategoriach: Promotor Roku - Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy „JANOWIACY”, Człowiek Roku - Andrzej Łukasik, Talent Roku: Wioletta Flis – uczennica Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim, Krzysztof Łukasz - uczeń klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, Karol Lenart - uczeń trzeciej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim, Wolontariusz Roku 2011: Anna Szmidt, Paweł Wiśniewski, Maria Jeremiejew, Joanna Kulpa, Joanna Lenart. Super Antka Roku 2011 otrzymał zespół Jarzębina z Kocudzy. Statuetki wręczali: Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś oraz goszcząca w naszym mieście Przewodnicząca Rady chorwackiego miasta Lovran (miasto partnerskie Janowa Lubelskiego), Durdica Tancabel której towarzyszyli Robert Popeskić- Przewodniczący Współpracy Zagranicznej i Ewa Grabowska-Meneżer chorwacki, reżyser.

Na scenie pojawiły się także zespoły działające przy JOK-u - Dziadek i Confitura. W tym roku na naszej imprezie gościliśmy również zespół Oddział Zamknięty. Uraczył on janowską publiczność niesamowitym, widowiskowym występem. Przy muzyce tej bawili się zarówno starsi jak i młodsi fani zespołu. Tegoroczne Dni Janowa zakończył pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy za rok!

Tekst: Andrzej Czerwonka, Muzeum Regionalne

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www