środa, 10 kwiecień 2024, Imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

Wakacje 2019 na Przystani KŻ „ZEFIR” nad Zalewem Janowskim. Wolny nabór - podsumowanie.

Na Przystani Klubu Żeglarskiego „ZEFIR” w Janowie Lubelskim prowadzone są zajęcia wakacyjne „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie” dla różnych grup zorganizowanych, w tym dla uczniów i osób dorosłych z wolnego naboru. Od uczniów wymagana jest pisemna zgoda rodziców (prawnych opiekunów).

Również w br. w Przystani i na pomostach kursanci uczyli się zasad bezpieczeństwa na wodzie, wstępu do żeglarstwa, prac bosmańskich. Na wodzie zdobywali umiejętności wiosłowania, obsługi osprzętu i manewrowania łodzią żaglową. Po kursie niektórzy pomagali w prowadzonych zajęciach.

Wyniki to:

1/ kurs wstępny 4 godz. (wiosła) uczestniczyło 6 osób; ukończyło i uzyskało certyfikat - 3 osoby.

2/ kurs wstępny 12 godz. (wiosła) uczestniczyło 14 osób; ukończyło i uzyskało certyfikat - 9 osób.

3/ kurs rozszerzony (po kursie wstępnym) 12 godz. (żagle) uczestniczyło 14 osób; ukończyło i uzyskało certyfikat – 10 osób.

Razem w kursach uczestniczyło 34 osoby; ukończyło i uzyskało certyfikat - 22 osoby.

Warto dodać, że w br. po szkoleniu WiW wydano łącznie 127 certyfikatów: Wolny nabór, PSP i MDP OSP.

Na foto:

1/ absolwentki kursu rozszerzonego WiW 2019 - Angelika i Sophie niosą osprzęt po roztaklowaniu łodzi żaglowej KLEPPER,

2/ Sophie - sterowanie ASTRONEM pod nadzorem,

3/ Sophie prowadzi zajęcia „wiązanie węzłów” na kursie WiW 2019 dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim.

Zapraszamy na kolejne zajęcia wakacyjne.

Antoni Sydor

Komandor Klubu Żeglarskiego

„ZEFIR” w Janowie Lubelskim

Foto: Jarosław Makuch

Janów Lubelski, 21.12.2019 r.