poniedziałek, 15 styczeń 2024, Imieniny: Domosława, Makarego, Dąbrówki

Pogoda w Janowie

Wahadłem ku słońcu

Park linowy nad Janowskim Zalewem oficjalnie został oddany do użytku. W środę 26.06.2012 roku Lokalna Grupa Działania Leśny Krąg zorganizowała konferencję dla prasy, telewizji i zaproszonych gości.

Pani Beata Staszewska Prezes Zarządu „Zalew” sp. z o.o. przedstawiła walory powstającego parku Rekreacji ZOOM NATURY. Zorganizowano także niespodziankę dla wszystkich gości, wystąpił słynny już zespół „Jarzębina” z Kocudzy. Śpiew podrywał co młodszych do tańca. Po występach zebrani udali się przez most nad kąpieliskiem, które w całości zostanie oddane do dyspozycji turystów w sobotę.

Uczestnicy konferencji udali się do parku linowego. Jak się okazało, odważnych do skorzystania z diabelskiego wahadła było wielu, skoki z wieży Power Fan cieszyły się nie mniejszym powodzeniem. Zjazd linowy nad plażą i zalewem „tyrolka” o długości ponad 200 metrów jest jednym z najdłuższych w Polsce. Kilkanaście osób pojechało ku przygodzie, może z duszą na ramieniu, ale ze wspaniałym doznaniem wysokości i podróży między niebem, a ziemią.

Na turystów czeka także sześć tras o różnym stopniu trudności. Od trzylatków, dla których przygotowano trasę „maluch”, po trasę czerwoną z 16 przeszkodami, jedynie dla dorosłych, na wysokości 6-10 m. Zainteresowanie parkiem linowym na terenie województw – lubelskiego, podkarpackiego i kieleckiego jest znaczne. Niech świadczy o tym krótka notka zamieszczona w kilka godzin po otwarciu przez Tygodnik Nadwiślański na własnej stronie internetowej - "W środę 27 czerwca – po specjalnej konferencji z udziałem m. in. zespołu „Jarzębina” – nad janowskim zalewem oficjalnie uruchomiony został najnowszy i najnowocześniejszy w Polsce, jeden z największych w naszym kraju park linowy. Zapoczątkowuje on funkcjonowanie olbrzymiego programu turystycznego „ZOOM NATURY”.


Tekst i foto: Jan Machulak

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www