wtorek, 16 styczeń 2024, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Pogoda w Janowie

Spotkanie z policją

W ramach współpracy z Komendą Powiatową Policji Janowie Lubelskim w Przedszkolu Samorządowym Publicznym Nr 3 odbyło się spotkanie z policjantami.

Spotkanie było niespodzianką dla dzieci, ponieważ policjanci przyjechali wozem policyjnym i przeprowadzili ze sobą psa.

Najpierw na placu przedszkolnym dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz policyjny i nawet w nim posiedzieć. Potem funkcjonariusz przedstawił się i przedstawił również swojego przyjaciela – psa. Opowiedział o swojej pracy, jaka jest odpowiedzialna i niebezpieczna i że w pracy mu pomaga pies, powiedział jak zajmuje się psem, jak go szkoli i co należy do jego obowiązków. Po krótkiej rozmowie Pan policjant pokazał dzieciom różne ćwiczenia przeprowadzane z owczarkiem w ramach szkolenia (aporty). Dzieci ze zdziwieniem obserwowały co potrafi pies policyjny oraz miały możliwość podania mu ręki i pogłaskania go, co sprawiło im wiele radości.

Następnie po powrocie do budynku w każdej grupie Pani policjantka przeprowadziła pogadankę profilaktyczną na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariuszka rozmawiała z przedszkolakami na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, a także o innych sytuacjach - w domu, przedszkolu podczas zabawy na podwórku. Zwróciła również uwagę na niebezpieczeństwo jakie może powstać w wyniku kontaktu z obcymi zwierzętami. Pokazała dzieciom w jaki sposób bronić się przed psem, który atakuje - nie wolno uciekać, bezpieczniej będzie w takiej sytuacji zrobić pozycje "żółwika". Policjantka ostrzegała przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań, rad i wskazówek Pani policjantki, po czym dzieliły się z nią spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń i zaobserwowanymi sytuacji.

Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały za spotkanie i wręczyły laurki.

Tekst i foto: mgr Maria Skakowska - nauczycielka przedszkola.

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www