wtorek, 16 styczeń 2024, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Pogoda w Janowie

Dożynki Wojewódzkie 2020 w Bełżycach

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie będą znacząco różniły się od wcześniejszych edycji. Ze względu na pandemię koronawirusa Święto Plonów odbędzie się w skromniejszej formule i z ograniczoną liczbą uczestników. Na stadion miejski w Bełżycach, gdzie odbędą się uroczystości, będą mogły wejść jedynie
te osoby, które otrzymały zaproszenie.

W tym roku z powodu sytuacji sanitarno-epidemiologicznej zabraknie tradycyjnego korowodu dożynkowego, dzielenia się chlebem, kiermaszy, prezentacji sprzętu rolniczego czy stoisk z produktami regionalnymi. Nie odbędą się również koncerty gwiazd, które co roku gromadziły na lotnisku w Radawcu tysiące mieszkańców województwa lubelskiego. Część artystyczna będzie składała się jedynie z krótkiego występu zespołu teatralnego, prezentującego tradycyjny obrzęd dożynkowy.

- W tym roku zmieniliśmy formułę dożynek. Będzie można śledzić je w telewizji, dlatego zapraszam serdecznie wszystkich Państwa przed telewizory do obejrzenia relacji ze Święta Plonów na antenie TVP Lublin. - zachęca Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Wydarzenie w Bełżycach rozpocznie się o godzinie 10:00 mszą świętą transmitowaną na ogólnopolskiej antenie TVP tylko z udziałem organizatorów oraz przedstawicieli samorządów. Na stadion miejski będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami.
Po mszy nastąpi poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez reprezentantów poszczególnych powiatów oraz krótkie przemówienia. Uroczystości zakończy rozstrzygnięcie konkursu wieńcowego. Ta część będzie emitowana
w telewizji regionalnej TVP Lublin.

--------------
Organizatorami tegorocznych dożynek są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Lubelski, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Urząd Miasta Bełżyce.

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www