niedziela, 19 maj 2024, Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Pogoda w Janowie

Bezpłatne środki ochrony dla szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca dyrektorów szkół i placówek oświatowych do składania zamówień na bezpłatne płyny do dezynfekcji oraz maski medyczne dla personelu szkolnego. Dostępny jest już odpowiedni formularz.

Zamówienie na środki ochrony

Zapas płynów i maseczek będzie przekazywany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia. Przygotowaliśmy specjalny formularz, w którym dyrektor powinien określić liczbę uczniów i nauczycieli pracujących w szkole. Dzięki temu Ministerstwo Zdrowia oszacuje wielkość dostawy. Formularz https://soi.mz.gov.pl/zamowienia/szkoly-zamowienia/ będzie aktywny co najmniej do 10 września, ale zachęcamy dyrektorów do tego, aby nie czekali i jak najszybciej złożyli zamówienie - tak aby dodatkowe środki ochrony mogły dotrzeć do szkół możliwie jak najszybciej.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Ministerstwem Zdrowia – adres mailowy soi.szkoly@mz.gov.pl lub pod numerami telefonów : 

w godz. 8-14 +48 881 020 328, w godz. 10-16: +48 882 354 587;

Więcej informacji na stronie https://soi.mz.gov.pl/zamowienia/szkoly-zamowienia/

Wytyczne i rekomendacje przed rozpoczęciem roku szkolnego

Warto wspomnieć również o tym, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla szkół i placówek oświatowych dotyczące organizacji pracy szkół w nowym roku szkolnym. Zachęcamy dyrektorów, ale także nauczycieli i rodziców do zapoznania się z tymi informacjami. Na naszej stronie internetowej znajduje się również zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

źródło : www.gov.pl/web/koronawirus

 

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www