wtorek, 16 styczeń 2024, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Pogoda w Janowie

Baśniowy Świat Kopciuszka

Gdzieś za górami, za lasami istnieje baśniowa kraina, o której marzy każde dziecko i ...każdy dorosły. Taką krainę wykreowali aktorzy i tancerze Młodzieżowego Zespołu Teatralnego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim w spektaklu muzycznym pt. „Kopciuszek”- baśni opartej na utworze Jana Brzechwy. Premiera spektaklu odbyła się dla dzieci z janowskich przedszkoli z okazji ich święta – Dnia Dziecka.

W baśniowy świat wprowadzają nas postacie grane przez uczniów gimnazjum: Kopciuszek – Agnieszka Łukasik, Królewicz – Michał Szczęsny, Macocha – Dominika Gałus, Haneczka – Wioleta Flis, Kasieńka – Karolina Baran, Wróżka – Maja Bielecka i Narrator – Tomek Tomkowski.

Piękne stroje wykorzystane w przedstawieniu zostały zakupione w ramach projektu POTRZEBA „Dla nas wszystko jest możliwe” sfinansowanego przez Burmistrza Janowa Lubelskiego.

Dekoracja wykonana przez pana Krzysztofa Biżka najbardziej obok światła i muzyki budowały nastrój. Podczas spektaklu możemy zobaczyć taniec myszek, do którego choreografię przygotowała pani Wioletta Małysz oraz walc w wykonaniu grupy tanecznej pod kierunkiem pani Małgorzaty Lewczuk. W przedstawieniu występują również dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej: Ania, Piotruś i Pawełek prowadzone przez panią Katarzynę Podkańską.

Oprawę muzyczną przygotował dyrektor gimnazjum, pan Andrzej Tomczyk, dla którego takie działania artystyczne są prawdziwą pasją. Spektakl wyreżyserowali pani Anna Targońska i pan Andrzej Tomczyk.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi Janowskiego Ośrodka Kultury, panu Łukaszowi Drewniakowi oraz akustykom, panom Kamilowi Tryce i Andrzejowi Gilasowi, za ogromną pomoc w przygotowaniu przedstawienia.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły w jego realizacji.

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www