wtorek, 16 styczeń 2024, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Tłusty Czwartek – Ostatki 2020 w Klubie Seniora „Janowiacy”

Ludzie, którzy nie mają własnego życia,

Zawsze muszą wściubiać nos w cudze.

Plotka i kłamstwo ma krótkie nogi,

Ale szybko biega.

Karnawał szybko minął. Na początku roku 2020 seniorzy obchodzili Dzień Babci i Dziadka i spotkanie z okazji Walentynek, z symbolicznymi, piernikowymi serduszkami. Na zakończenie karnawału, w Tłusty Czwartek, 20 lutego 2020 roku zorganizowali zabawę ostatkową. Jak przystało, były tradycyjne pączki i faworki. Wedle panującego zwyczaju, w Tłusty Czwartek, każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka, aby szczęście nas nie ominęło.

Trudno też oprzeć się, rozpływającym się w ustach faworkom. Nikt nie liczył kalorii, pokusa była zbyt duża, gdyż zapach słodkości rozchodził się po całej sali.  By zredukować nadmiar kalorii, seniorzy z energią ruszyli do tańca. Zabawa trwała kilka godzin, a w przerwach między tańcami posilano się smacznymi potrawami, przygotowanymi przez seniorów.

Czas szybko upływał a wspomnienia o miłym spotkaniu na pewno pozostaną na długo w pamięci uczestników.

H.J. Łukasz