wtorek, 16 styczeń 2024, Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Projekt „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”

W Urzędzie Marszałkowskim zostały podpisane dwie umowy na realizację zadania dot. usuwania wyrobów oraz odpadów azbestowych z nieruchomości należących (użytkowanych) do osób fizycznych, położonych na terenie województwa lubelskiego w latach 2020 – 2021 w ramach projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”.

Obie zostały zawarte pomiędzy województwem lubelskim, a firmą DELTA Tomasz Wejman, dotyczy ona dwóch regionów, w których wsparcie wyniesie łącznie blisko 11 mln zł (Region pierwszy i drugi).

W obrębie regionu trzeciego prowadzi już działania firma Wagra Wacław Ostrowski. Ta umowa została podpisana 14 kwietnia br.

Region pierwszy obejmuje powiaty: łukowski, rycki, radzyński, parczewski, lubartowski, bialski oraz Miasto Biała Podlaska. Umowa opiewa na kwotę 5 778 738,24 zł.

Region drugi, do którego zaliczają się powiaty: puławski, opolski, lubelski, świdnicki, łęczyński, krasnostawski, włodawski, chełmski oraz Miasto Lublin i Miasto Chełm otrzyma 5 037 504, 46 zł.

Łączna ilość usuniętych wyrobów oraz odpadów azbestowych dla powyższych dwóch regionów w ramach umowy obejmie: 22 666 tony.

Region trzeci czyli powiaty: kraśnicki, biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski i Miasto Zamość. Umowa opiewa na kwotę 5 627 000, 88 zł. Łączna ilość usuniętego azbestu wyniesie tam 11 334 tony.

W ramach całej inwestycji, w trzech regionach, zostanie usuniętych 34 tys. ton wyrobów oraz odpadów azbestowych za kwotę blisko 16,4 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego